3d logo yapma

3d Tasarım ve Model Hizmeti Almak İçin Bizimle İletişime Geçin!


Ne Yapıyoruz?


Üretimini yaptığınız ürünlerinizi, yapımını üstlendiğiniz yapılarınızın ve peyzajlarınızın, kodladığınız oyunlardaki karakterlerin ve oyun alanlarının 3d model ve 3d tasarım çalışmalarını bizden hizmet alarak elde edebilirsiniz. Müşterileriniz, ürünlerinizi daha kolay anlayacak ve anlaşmazlıkların önüne geçmiş olacaksınız. Hizmet almak istediğiniz ürünler ve objeler hakkında açıklamaları ve örnek görselleri içeren bilgileri info@canakandemir.com adresine e-mail göndermeniz yeterli.

3d Model ve 3d Tasarım Nedir?


Canlı veya cansız bir cismin en, boy ve yükseklik bilgileri bilgisayar ortamında çizilerek, bütün yüzeyleriyle birlikte dijital ikizinin matematiksel ifadesidir. Günümüzde bir çok 3d çizim programı bulunmaktadır. Endüstri 4.0 konseptinin gelişmesiyle birlikte 3d baskı teknolojisinin değeri artmıştır. Ayrıca e-sporun büyük kitleler tarafından hobi ve eğlence olarak benimsenmesiyle birlikte karakter ve oyun alanı 3d model çalışmalarının değerini arttırmıştır.

3d model çalışmalarında daha önceden farklı metotlarla üretilmiş bir ürünün 3d tasarım programları ile dijital ortama aktarılarak ür-ge çalışmaları, renk ve biçim değişiklikleri daha kolay, ucuz ve hızlı yapılabilmektedir. Tasarım dinamikleri ve konsepti belirlendikten sonra özgün 3d tasarım çalışmalarına ar-ge çalışmalarında da kullanılmak üzere başlanılmalıdır. 3d model ve tasarım işlerinin önemi her geçen gün daha da anlaşılmaktadır.

3ds max render

3d Nedir?


Meslek ve ilgi alanı olmayan kişilerin 2 boyutlu çizimleri gözünde 3 boyuta çevirmesi oldukça zordur. Teknolojinin gelişmesiyle derinliği olmayan 2 boyutlu yan, ön ve plan görünüşlerin 3 boyutlu modellemeleri yapılarak kullanıcıların veya müşterilerin objeyi, yapıyı, alanı ve ürünü derinlemesine anlaması kolaylaşmıştır. 3d 'nin meydana gelebilmesi için bir düzleme, bir en, boy ve yüksekliği olan bir objeye ve son olarakta ışık kaynağına ihtiyaç vardır. Bunlar bilgisayar ortamında x, y, z eksenleridir.

mimari görselleştirme

3d Tasarım Programları Nelerdir?


Teknolojinin gelişmesiyle 3d çizim programlarının yapabilecekleri ve sayısı artmaktadır. Bir 3d çizim programı hız ve esneklikte iyiyken, diğer bir 3d çizim programı zaman ve maliyet açısından uygun olmakta. 3ds Max gibi 3d çizim programı kullanarak bütün ürünlerin, karakterlerin, alanların ve yapıların dijital ikizi oluşturulabilir. 3d görselleştirme yapmak için kullanılan 3d modeller 3d render alınır. 3ds max render bilgisayar ortamında çizilen ve geliştirilen bir modelin hesaplanması ve resim veya video olarak hesaplanma sonunda kaydedilmesidir. 3d mimari görselleştirme de mental ray gibi render motorları kullanılmaktadır. Ayrıca bu sektörde 3ds MAx dışında, Google SkechUp Pro, Cinema 4D, Blender, Maya, ZBrush gibi 3d çizim programları kullanılabilir.

Yaptıklarımızdan ▷


3dtasarim
3dmodel
3ds-max-render