idare yüklenici fiyat bütçe

Hakediş Hazırlama, Metraj Hesaplama ve Keşif Çıkartma İşleri İçin Bizimle İletişime Geçin!


Ne Yapıyoruz?


Yazılımla hızlı ve doğruluk oranı çok yüksek çalışacağımız Hakediş Hazırlama, Metraj Hesaplama ve Keşif Çıkartma İşleriniz İçin profesyonel ve uzman kadromuzdan hizmet almak için proje ve firma bilgilerinizi info@canakandemir.com adresine e-mail göndermeniz yeterli.

Metraj Nedir?


İnşaat, Mekanik, Elektrik ve Peyzaj işlerinde kullanılması planlanan veya kullanılan malzemeler ile yapılması planlanan veya sahada yapılan işlerin miktarlarının birim cinsinden(adet, m², m³, metre, vb.) hesaplanarak metraj cetveline aktarılmasıdır. İş kalemleri Bayındırlık ve İskan Bakanlığının poz listesinde bulunuyorsa ordan kullanılır, bulunmuyorsa özel poz olarak metraj cetveline yazılır. Metraj, proje ihaleye çıkmadan önce ihaleyi açacak idare tarafından yaptırılırsa veya ihaleye teklif vermek isteyen firmalar tarafından yaptırılmak istenirse keşif olur.

metraj cetveli

Hakediş Nedir?


Sözleşmede belirlenen aralıklarla düzenlenen ve sahada yapılan işin karşılığı olan ana yüklenici veya taşeronun hak ettiği para miktarıdır. İnşaat işleri büyük bütçelerle yapılmaktadır. Büyük bütçeler olduğu için işin başında veya sonunda ödenmesi büyük problemler yaratır. Bu nedenle başta verilen ödemeden sonra iş yapıldıkça ve teslim edildikçe ödenmesi her iki taraf içinde daha uygundur. Yüklenici tarafından geleneksel yöntemlerle hakediş hazırlamak çok zaman ve emek ister. Biz hakediş hazırlama işlerini yazılımla çözdüğümüz için süreci kısaltıp doğruluk payını arttırmaktayız. Siz de firmanız için kurumsal çözüm ortağı arıyorsanız, işlerinizin doğru ve hızlı sonuçlanmasını istiyorsanız proje ve firmanız ile ilgili bilgileri info@canakandemir.com adresine e-mail göndermeniz yeterli.