peyzaj mimarlığı tasarım bakım uygulama ve danışmanlık hizmeti

Peyzaj Mimarlığı Tasarım, Uygulama, Bakım ve Danışmanlık Hizmeti Almak İçin Bizimle İletişime Geçin!


Ne Yapıyoruz?


Mutlu, huzurlu ve sağlıklı yaşam için peyzaj alanlarının önemi oldukça yüksektir. Ayrıca peyzaj alanlarının varlığı yapıların değerini arttırmakta. Çalışma hayatımız dışında sevdiklerimizle ekolojik peyzaj alanlarında vakit geçirmek, peyzaj mimarlığı tasarım, bakım, uygulama ve danışmanlık hizmeti almak için proje ve alan bilgilerini info@canakandemir.com adresine e-mail göndermeniz yeterli.

Peyzaj Ne Demek?


Fransızca kökenli olan peyzaj, bir noktadan bakıldığında bakış açısı çerçevesi içine girebilen doğal, kültürel ve topoğrafik varlıkların meydana getirdiği görünüştür. Peyzajda olmazsa olmaz unsur insandır. İnsan ve bakış açısı peyzajı meydana getirir. Bir alanın görünür özelliklerinin insan tarafından yorumlanmasıdır. Peyzaj dinamik bir olgudur. İçinde bulunduğumuz yerküre iklim olayları depremler gibi doğal sebeplerden sürekli değişmektedir. Sonbaharda yaprakların kahverengi turuncu renklerini alması ilkbaharda yaprakların filizlenip yeşermesi peyzajın en belirgin dinamik değişim göstergesidir. Bir de buna insanların olumlu veya olumsuz etkileriyle dünyadaki bakış açımızı değiştirmesini ekleyebiliriz.

doğal kültürel topoğrafik peyzaj firmaları

Peyzaj Mimarlığı Nedir?


Mühendislik, bilim, sanat ve teknolojiyi bir araya getirip alan tasarımı, planlaması ve yönetimini doğa, planlama ve tasarım çerçevesinde yapan bir meslek disiplinidir dersek peyzaj mimarlığı ne demek sorusunun cevabını vermiş oluruz. Daha yaşanabilir bir dünya yaratmak için çalışmalar yapmaktayız.

Peyzaj mimarları, açık yeşil alanlar başta olmak üzere yer seçimi yapar, alan kullanım kararları üretir, tahrip edilmiş alanların onarımı için planlama yapar, koruma projeleri yürütür, mimarlar, şehir bölge plancıları, inşaat mühendisleri ve diğer mesleklerle birlikte çalışarak planlama, uygulama, tasarım ve danışmanlık projelerini yürütür.

peyzaj tasarım ilkeleri ve peyzaj tasarım öğerleri

Peyzaj Tasarımı Nedir?


Peyzaj tasarımı, alan kullanım kararlarının belirlenip doğal ve yapay malzemelerle yapılan çalışmalar olarak tanımlanır. Renk, doku, ölçü, form, hareket, vurgu ve çizgi peyzaj tasarımın başlıca öğeleridir. Tasarım ilkelerinin başında ise tekrar, denge, zıtlık, bütünlük, hiyerarşi gelmektedir. Peyzaj öğelerinin belli bir düzen içinde projeye ve alana özgün bir veya birkaçının kullanılarak, peyzaj tasarım ilkeleri ışığında peyzaj tasarım çalışmalarını yürütmekteyiz. Sizde kendi mevcut peyzaj alanlarınızın bizim taramızdan tasarım, uygulama, bakım ve danışmanlık hizmeti vermemizi isterseniz info@canakandemir.com adresine e-mail göndermeniz yeterli.