grafik tasarım

Grafik Tasarım Hizmeti Almak İçin Bizimle İletişime Geçin!


Ne Yapıyoruz?


Fikrinizi ve markanızı temsil eden logo, afiş, billboard, sosyal medya tasarımları, kitap, dergi, animasyon, film kapağı tasarımı, ambalaj gibi grafik tasarım ürünlerini Adobe Photshop, Adobe illustrator, Corel Draw ve Adobe Indesign programları başta olmak üzere gerekli tasarım araçlarıyla sizin ve firmanızın adınıza tasarlamamız için fikir ve firma bilgileriyle tasarım yaptırmak istediğiniz alanları belirterek info@canakandemir.com adresine e-mail göndermeniz yeterli.

Grafik Tasarım Nasıl Yapılır?


Anlatılmak istenen fikir ve ürünü, görsel objelerle ve tipografiyle, iki veya üç boyutlu olarak, hedef kitleye en etkili ve akılda kalıcı şekilde logo, afiş, billboard, kitap, dergi, animasyon, film kapağı tasarımı, ambalaj gibi yaratıcılık ve özgünlük gerektiren bütün çalışmalar grafik tasarım unsurlarıdır. Grafik tasarımın kriterleri ise denge, zıtlık, hizalama, vurgu, hareketlilik, oran orantı, tekrar ve bütünlüktür. Grafik tasarımın kriterleri göz önüne alınarak dijital iletişim araçlarıyla birlikte bir fikri veya ürünü anlatma çabasıyla yapmaya başlanır. Bu çaba el çizimleriyle eskiz kağıdına dökülür. Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak dijitale aktarılır. Bu aktarma sırasında grafik tasarım programları kullanılır.

grafik tasarım programları

Grafik Tasarım Programları Nelerdir?


Görselliğe dayalı iletişim aracı olan grafik tasarım da teknolojik gelişmelerden yararlanarak kendi grafik tasarım programlarını oluşturmuştur. Bu grafik tasarım programlarıyla insanların dikkatini çeken, sahiplenilen, güven duygusu aşılayan grafik tasarımlar yapmak mümkün. Grafik tasarım program adlarına değinmeden önce belirtmek istediğim nokta ise yazılımlar işimizi ne kadar kolaylaştırsada önemli olan tasarlayan grafik tasarım uzmanıdır. Pixel tabanlı tasarım programlarının başında Adobe Photoshop gelir. Photoshop ile daha çok resim üzerinde grafik tasarım yapılmaktadır ve web tabanlı çalışmalarda kullanılması daha uygundur. Adobe illustrator ise vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır. Daha çok baskıya gidecek işlerde kullanılması gerekir. Sektörde baya eski olanlar ve matbaa da çalışanlar hem Corel Draw bildiklerinden hem de onunla çalışmaya alışık olduklarından Corel Draw 'u tercih etmekteler. Adobe Indesign programı broşür katalog gibi grafik tasarım çalışmalarında şablon oluşturulması gereken kısımlar için avantaj sağlamaktadır.

Yaptıklarımızdan ▷


sosyal medya tasarımları
kitap
dergi
animasyon
billboard
Grafik Tasarım
grafik tasarım programları
logo
afiş
film kapağı tasarımı
ambalaj
Adobe Photshop
Adobe illustrator
Corel Draw
Adobe Indesign
Photshop
illustrator
Indesign
film kapağı
en ucuz grafik tasarım
en uygun grafik tasarım
grafik tasarım firma
grafik tasarım firmaları